Tapahtumat

Ohjelmalliset iltatorit 2017


Ohjeita iltatorijärjestäjille

24.5. (keskiviikko)
Joroisten Äipät ry
Anni Lahti-Hyvärinen, 040 508 7921
lahti_anni@yahoo.com 

8.6. Huom. Järjestetään Jari-Pekka Liikenneasemalla!
Joroisten seurakunta/evankelitoiminta
Juha Miettinen, 050 574 9361
juha.miettinen@gmail.com 

15.6.
Joroisten Demarit ry
Maija-Riitta Kansanoja, 040 844 5715
maija-riitta.kansanoja@joroinen.fi 

21.6. (keskiviikko)
Joroisten Eläkkeensaajat ry
Kari Otranen, 050 559 4853
kari.otranen@gmail.com 

29.6.
Järvikylän maa- ja kotitalousyhdistys
Jaana Leppänen, 0400 959 472 

6.7.
Eläkeliiton Joroisten yhdistys
Anita Nummi, 040 555 4900
nummi.anita@gmail.com 

13.7. Huom. järjestetään urheilukentällä!
Finntriathlon
Joonas Tyrväinen, 044 296 5885, 040 751 4777
joonas.tyrvainen@finntriathlon.fi

Joroisten kunta
Aarre Damski, 040 565 4857
aarre.damski@joroinen.fi 

20.7.
Joroisten Kesäteatteri
Iiris Salmela, 044 060 2200
iiris.salmela@gmail.com
 

27.7.
Joroisten Musiikkipäivät
Aune Toivanen, 040 764 990, 0400 738 294
aune.toivanen2@gmail.com

Pirjo Hynninen, 040 764 6990
pirjo.hynninen@gmail.com
info@joroistenmusiikkipaivat.fi 

3.8.
Keskustan Joroisten yhdistys
Riitta Haavisto-Intke, 0400 205 573
riitta.haavisto-intke@joroinen.fi 

10.8.
SPR Joroisten paikallisjärjestö
Jarmo Kujanpää, 050 370 8096
jarmo.t.kujanpaa@gmail.com 

17.8.
Joroisten yhtenäiskoulun vanhempainyhdistys ry
Pirkko Natunen, 040 715 2884
pirkkohannele76@gmail.com
Sari Kolehmainen, 040 589 1493


TERVETULOA!